Çeşme Peyzaj - Peyzaj Çeşme

Peyzaj

Çeşme Peyzaj, bir noktadan bakıldığında görüş çerçevesi içine girebilen doğal ve kültürel varlıkların bir arada meydana getirdikleri görünüştür. Böyle bakılınca, içinde yaşadığımız dünya, kaldırım taşından çocuk parkına, doğa yürüyüşü yaptığımız dere kenarına, bir müzenin bahçesindeki eserlerin yerleştirilişine, çok katlı bir binanın çevre düzenlemesine, evimizin bahçesi ve rengine kadar hissettiklerimizin gördüklerimize bir yansıması anlamına gelmektedir.

Günümüzde sıkça görülen çeşme peyzaj türü, yapılan kentsel dönüşüm projelerinin insanlara ve doğaya sunulan bir hediyesi olan, ağaçlandırma, çimlendirme, çiçeklendirme, ışıklandırma, kaldırılamayacak olan beton yığınlarının gizlenmesi ve oturma alanlarının yapılmasıdır. Ne hoştur ki doğanın güzelliğinin daha farklı bir şekilde düzenlenmesi ve biz dünyanın en önemli varlığı olan insanlara sunulması; tıpkı yeşilin, mavinin, morun, sarının, kırmızının dans ettiği bir tablo gibi.

Aktolun Group çeşme peyzaj firması olarak hayallerinizdeki peyzaj alanlarını yaratmak için istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda çeşme peyzaj uygulamaları mızı doğal, yapısal, kültürel ve bilimsel verileri estetik kurallar çerçevesinde kaynak koruma ve ekonomi ilkeleri doğrultusunda projelendiriyor ve bu projeleri hayata geçiriyoruz.